Powrót

SKOKI NAPIĘCIA W SIECI – PRZYCZYNY I SPOSOBY NA ROZWIĄZANIE

Wraz z nadejście marca, zawitała do nas słoneczna pogoda, w związku z czym znacznie wzrosła ilość energii, generowana przez instalacje fotowoltaiczne, co może mieć wpływ na funkcjonowanie lokalnej sieci elektroenergetycznej. 
 
Gdyby na Waszych inwerterach pojawił się błąd GridV OutLim / Grid Volt Fault / błąd napięcia AC / E17 – pamiętajcie, że wskazuje on na skoki napięcia w sieci, wykraczające poza normę. 
 
◾ Powyższe błędy związane są z napięciami, które występują w sieci energetycznej, do której podłączona jest instalacja fotowoltaiczna. 
 
◾ Jeżeli napięcie przekroczy polską normę lub całkowicie zaniknie przynajmniej na jednej fazie, falownik zaprzestanie produkcji i wyświetlony zostanie jeden z powyższych błędów. 
 
◾ Jeżeli błąd pojawia się przy dużych mocach, wówczas często jest on powiązany z impedancją w miejscu przyłączenia inwertera. Sprawę taką należy zgłosić do instalatora w celu wykonania poprawnych pomiarów napięcia AC.  Gdy instalator stwierdzi odstępstwa od normy, należy tę kwestię zgłosić do Operatora Sieci Energetycznej. 
 
◾ W celu stabilizacji działania sieci, należy zwiększać autokonsumpcję mikroinstalacji, poprzez zastosowanie magazynów energii.
Rekomendujemy wydajne i kompletne systemy
Soluna – Sermatec, które umożliwiają wykorzystanie pełnego potencjału generowanej energii. 
 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *