Inwerter trójfazowy (BNT) / 3-6kW

ANTIFLOW

System ten pozwala na ograniczenie wypływu energii do sieci

GWARANCJA

Standardowo 10 letnia gwarancja z możliwością przedłużenia do 15 lat.

OCHRONA

Wielokrotne automatyczne zabezpieczenia

UNIBODY

Jednolita obudowa aluminiowa, efektywnie odprowadzająca ciepło z możliwością zamontowania wentylatora

WiFi

Inwerter standardowo wyposażony w moduł WiFi z możliwością zmiany na moduł Ethernet

KONFIGURACJA

Intuicyjna i szybka konfiguracja połączenia WiFi poprzez dedykowana aplikację

 

Waga i wymiary inwertera mogą się różnić w zależności od generacji. Poniższe parametry mają charakter poglądowy i mogą ulec zmianie. Szczegółowe informacje pod adresem: serwis@afore.com.pl

Parametry wejściowe (DC)BNT003KTLBNT004KTLBNT005KTLBNT006KTL
Maks. mocW5100600075009000
Maks. napięcieV1000100010001000
Zakres napięcia MPPTV150-850150-850150-850150-850
Zakres napięcia MPPT przy pełnej mocyV200-850200-850200-850250-850
Znamionowe napięcie wejścioweV620620620620
Napięcie startoweV150150150150
Maks. prąd wejściowyA15 x 215 x 215 x 215 x 2
Maks. prąd zwarciaA24 x 224 x 224 x 224 x 2
Ilość MPPT / Ilość stringówszt.2/22/22/22/2
Typ złącza wejściowego-MC4MC4MC4MC4
Parametry wyjściowe (AC)BNT003KTLBNT004KTLBNT005KTLBNT006KTL
Maks. moc wyjściowaW3300440055006600
Nominalna moc wyjściowaW3000400050006000
Maks. prąd wyjściowyA5.378.510.5
Nominalne napięcie wyjścioweV3P+N+PE/3P+PE 230/4003P+N+PE/3P+PE 230/4003P+N+PE/3P+PE 230/4003P+N+PE/3P+PE 230/400
CzęstotliwośćHz50/6050/6050/6050/60
Współczynnik mocy-1 domyślny (-0.8 / +0.8)1 domyślny (-0.8 / +0.8)1 domyślny (-0.8 / +0.8)1 domyślny (-0.8 / +0.8)
THD-<3%<3%<3%<3%
SprawnośćBNT003KTLBNT004KTLBNT005KTLBNT006KTL
Sprawność MAKS.%98.3098.3098.3098.30
Sprawność EURO%97.6197.6597.8598.00
BezpieczeństwoBNT003KTLBNT004KTLBNT005KTLBNT006KTL
Odwrotna polaryzacja DC-TakTakTakTak
Monitorowanie rezystancji izolacji-TakTakTakTak
Zabezpieczenie zwarciowe-TakTakTakTak
Zabezpieczenie nadprądowe AC-TakTakTakTak
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe AC-TakTakTakTak
Ochrona antywyspowa-TakTakTakTak
Wykrywanie prądu resztkowego-TakTakTakTak
Zabezpieczenie przed przegrzaniem-TakTakTakTak
Zintegrowany wyłącznik DC-TakTakTakTak
Ochrona przeciwprzepięciowa (AC / DC)-Wbudowane (Typ III)Wbudowane (Typ III)Wbudowane (Typ III)Wbudowane (Typ III)
Dane ogólneBNT003KTLBNT004KTLBNT005KTLBNT006KTL
Wymiarymm400 x 345 x 170400 x 345 x 170400 x 345 x 170400 x 345 x 170
Wagakg15151515
Stopień ochrony-IP65IP65IP65IP65
Obudowa-AluminiumAluminiumAluminiumAluminium
Zakres temperatur otoczenia°C-25~+60-25~+60-25~+60-25~+60
Zakres wilgotności%0-1000-1000-1000-100
Topologia-BeztransformatorowyBeztransformatorowyBeztransformatorowyBeztransformatorowy
Komunikacja-RS485, WiFi, Modbus (standard), Ethernet, GPRS, Smart meter (opcja)RS485, WiFi, Modbus (standard), Ethernet, GPRS, Smart meter (opcja)RS485, WiFi, Modbus (standard), Ethernet, GPRS, Smart meter (opcja)RS485, WiFi, Modbus (standard), Ethernet, GPRS, Smart meter (opcja)
Chłodzenie-KonwekcyjneKonwekcyjneKonwekcyjneKonwekcyjne
Emisja dźwiękudb<30<30<30<30
Nocne zużycie energiiW<1<1<1<1
Maks. wysokośćm4000400040004000
Certyfikaty i standardyBNT003KTLBNT004KTLBNT005KTLBNT006KTL
Certyfikaty i standardy-CE, NC RFG, EN/IEC 61000-6-2, EN/IEC 61000-6-3, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-3-11, EN 61000-3-12, EN/IEC 62109-1/-2, UL 1547, IEC 60068-2, EN 50549-1, EN 50438, RD 1699, UNE 217001, RD 413, IEC 61727, IEC 62116, IEC 61683, VDE 4105, UL 1741, VDE 0126, AS 4777.2 NB/T 32004-2013

 

  1. Naciskamy “ENT”
  2. Na wyświetlaczu pojawi się “MENU”
  3. Naciskamy strzałkę w górę
  4. Wybieramy PVLim
  5. Naciskamy “ENT”
  6. Pojawi się migające PVA
  7. Naciskamy “ENT”
  8. Ustawiamy strzałkami %PVA
  9. Naciskamy “ENT”
  10. Naciskamy “ESC”

Przykład 1.

Instalacja na jednym stringu, który jest w pięty w PVA. PVB – wolny

Ustawiamy PVA na “100”, automatycznie PVB ustawi się na “O”

 

Przykład 2.

Instalacja składa się z dwóch stringów. 1 string z 15 modułów wpiętych w PVA, 2 string z 5 modułów wpiętych w PVB.

Ustawiamy PVA na “75”, automatycznie PVB ustawi się na “25”

 

Dla falowników BNT003KLT, BNT004KTL, BNT005KTL, BNT006KTL minimalne napięcie pojedynczego stringu w każdych warunkach musi wynosić minimum  200V.

Nabywając inwerter Afore, sugerujemy rozważyć jego połączenie razem ze SmartMeterem, który jest opcją. Inteligentne urządzenie sterujące integruje falownik Afore z siecią energetyczną, poprzez pomiar mocy oddawanej i zużywanej oraz przesyłanie tych danych do inwertera.

Jego zastosowanie wymaga modyfikacji inwertera, dlatego też warto od razu przy zakupie rozważyć taką możliwość.

Późniejsze rozszerzenie instalacji o SmartMeter wymaga odesłania inwertera w celu jego modyfikacji, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

 
 

 

 

Zabezpieczenia DC

Wyeliminuj ryzyko uszkodzeń zabezpieczenia w swoim inwerterze

Zabezpieczenia AC

Zabezpiecz się od niespodziewanych skutków przepięć i zakłóceń.

Optymalizacja mocy

Optymalizatory mocy GNE

Zoptymalizuj pracę swojej instalacji oraz zadbaj o ochronę PPOŻ