Nowy monitoring Afore / GNE

Afore Polska opracowuje całkowicie nowa wersję monitoringu, który pozwoli na jednoczesną rejestacje parametrów pracy inwerterów Afore oraz optymalizatorów GNE. Bardzo ważną sprawą jest dla nas bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej oraz jej stabilna praca.

Jakie najważniejsze cechy będzie posiadał nowy monitoring?

1. Zintegrowany monitoring pracy dwóch urządzeń, inwerterów Afore oraz optymalizatorów GNE.

Jak wiemy, inwerter jako serce całej instalacji fotowoltaicznej jest niezwykle ważny, jednak instalacja to nie tylko inwerter. Na cały zestaw fotowoltaiczny składają się również: zabezpieczenia AC/DC, moduły fotowoltaiczne, optymizatory mocy, konstrukcja jak i okablowanie. Dobrze jest monitorować pracę całej naszej instalacji. I właśnie opracowywany nowy monitoring idealnie będzie spełniał tą funkcję. Pokaże nam pracę inwertera, jak np. moc wyprodukowaną, pracę strony DC jak i AC, a dzięki zastosowaniu optymalizatorów mocy GNE, będziemy mogli monitorować pracę każdego modułu oddzielnieTechnologia komunikacji przewodowej, po kablu DC (PLC) zapewnia zapewnia stabilność i niezawodność systemu. Umożliwia nam to pełną kontrolę instalacji. Klient końcowy jak i instalator, znajdzie to wszystko w jednym miejscu.

 
2. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
 
Nowy monitoring to podwójne bezpieczeństwo. Nasz nowy system monitorujący oparty został o infrastrukturę AWS Cloud*, zlokalizowaną w Europie, na terenie Polski i Niemiec. W efekcie Twoje dane, które są niezwykle cenne, nie opuszczają Unii Europejskiej. Ochrona danych, pełna kontrola nad systemem monitorującym oraz niewysyłanie ich w “daleki świat” to krok milowy na polskim rynku fotowoltaiki. Kolejną bardzo ważną kwestią bezpieczeństwa jest możliwość zdalnego wyłączenia w razie potrzeby (za pomocą monitoringu) napięcia na modułach (strona DC). Jest to dodatkowe rozwiązanie, które znacznie poprawia bezpieczeństwo ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ). Najważniejszym aspektem tych zmian jest zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.
 
*Czym jest AWS Cloud? Amazon Web Services to chmura obliczeniowa, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się technologii na świecie.

Afore Polska – możesz nam zaufać!

Newsletter