#akademiaAfore

„Skąd się bierze prąd w moim gniazdku?” – czyli poznaj inwerter Afore

Inwerter fotowoltaiczny, zwany także falownikiem, to mózg Twojej instalacji. Bez tego urządzenia, panele słoneczne na Twoim dachu będą tylko nic nieznaczącą ozdobą. Czerpią one bowiem energię ze słońca, wytwarzając wyłącznie prąd stały.

A Ty, żeby uruchomić telewizor, żelazko lub oświetlić garaż – potrzebujesz prądu zmiennego.

Takie jest właśnie zadanie inwertera – przekształca on – stąd porównanie do mózgu – impuls stały w sinusoidę zmienną, o odpowiedniej wartości. Powoduje, że możesz w sposób widoczny i praktyczny korzystać z dóbr Twojej instalacji.

„A od kiedy ten prąd będzie?” – czyli słów kilka o praktyczności inwertera Afore

Jeśli na Twoim dachu wznosi się już konstrukcja z modułami, niezbędne okablowanie jest podłączone, a estetyczny inwerter zdobi Twoją ścianę – chciałbyś wreszcie skorzystać z własnej energii…

…po prostu włącz urządzenie – na tym polega fenomen fotowoltaiki!

Inwerter na bieżąco, od pierwszych minut pracy, dostarcza energię potrzebną do zasilania Twoich urządzeń, a wyprodukowaną nadwyżkę przekazuje do sieci, a zgodnie z Ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii aż 80% tej nadwyżki może wrócić do Ciebie, gdy przyjdą szare dni, a chmury zasłonią Słońce.

„Brzmi świetnie, ale chcę twardych dowodów finansowej korzyści” – a więc jak zobaczysz efekty ekoprodukcji

Bezwzględnym atutem inwerterów Afore jest możliwość natychmiastowego monitoringu danych.  Inwertery Afore generują takowe, przekształcają je tworząc Twój bilans finansowy, a Ty dzięki instalacji prostej aplikacji dowiesz się w każdej chwili, ile zyskujesz i oszczędzasz.

Z łatwością zobaczysz różnicę między realną produkcją Twojego fotowoltaicznego imperium, a energią, z której korzystasz na co dzień w gospodarstwie.

Jeśli mieszkasz w dobrze nasłonecznionym miejscu, z pewnością „wyprodukujesz” więcej, niż zużyjesz. Dlatego właśnie przydatny jest dostęp do sieci – niejako „wypożyczasz” swoją nadwyżkę, która wróci do Ciebie, gdy będziesz jej potrzebować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *